fvyvki

+38 098 101 75 75

Що робить нас особливими? Або ж нестандартний підхід до стандартної заїждженості!

коровай львів

     Що ж робить нас особливими? – характер, манери, харизма, звички… А «нас» у значенні сім'я, родина? – Саме так, - наші неповторні та унікальні традиції! Усі європеці гордяться своєю автентичністю, тим, чим не можуть похвалитись ніде більше у світі! Традиції не тільки вирізняють нас від інших, вони ще й об'єднують близьких людей. Тоді, коли модні бренди постійно міняються і проходять, традиції ж залишаються... Тому хочу поговорити із Тобою про особливий обов’язковий традиційний весільний елемент, суть якого на весіллі не завжди розуміють - про весільний коровай.
    Із прадавніх давен коровай супроводжував молодят впродовж цілого весільного дня: на благословенні, під час шлюбу і навіть на святковому столі займав головне місце. Тому не дивно, що коровай, як і вишитий весільний рушничок, має глибоке символічне значення.

    Проте з кожним роком урочистість виносу, розрізання весільного торту, взаємне частування молодятами стали настільки популярними, що часто забувають про урочистість поділу короваю наприкінці весілля. Навіть дуже часто чую від молодих: «і що тепер із ним робити?». Не знають і не використовують його в повній мірі «по призначенню».
    А даремно… Коровай - це не просто хліб . Він має прадавнє символічне, навіть дещо містичне значення, що символізує достаток, злагоду, родючість і багатство. Тому його прикрашали різноманітними символами. У деяких місцевостях батьки благословляли короваєм своїх дітей. Також вважалось, що ділячись короваєм, молоді висловлюють подяку і шану гостям, що прийшли на їхнє свято, діляться своїм щастям, що в свою чергу служить для його примноження у спільному сімейному житті. З  ким поділились – у стільки разів і примножиться! Від того моменту «...будуть молодята ділити між собою усе, так як між двома родинами ділиться коровай». Тобто, знову ж таки означало єдність двох людей, двох сімей, двох родин і двох родів, якої так часто не вистачає у сучасному світі (де кожен звик жити у своїй власній закритій від усіх коробочці).

    Весілля саме є таким місцем, де відновлюються родинні зв’язки, покращуються стосунки. Це день радості і єднання.
А тепер подивимось на це все з іншого боку. Чому б не використати присутність весільного коровая в повній мірі? - Ти можеш мати ще одну цікавинку на весіллі! Для цього варто лише ведучому звернути увагу усіх присутніх на «ділення» короваю. Адже, не зважаючи на усі стрімкі зміни у нашому житті, завжди актуальною залишатиметься теза: "усе нове - це давно забуте старе!" І це дійсно так!
    Насправді дуже легко є поєднати дві чудові традиції –  урочисте розрізання весільного торту і ділення короваю. Весільний торт краще розрізати до перетанцювання вельону, для того, щоб хустина не зіпсувала урочистої фотографії і, звичайно, щоб усі гості мали час поласувати цим витвором кулінарії ще до закінчення свята. А для розрізання весільного короваю найбільш вдалим буде момент  завершення весільної  забави, після знімання фати, кидання букету і запалення «свічі нового сімейного вогнища» (що, до речі, вже стало новою і цікавою весільною традицією). Не варто сумніватись, коли усе Твоє весілля буде створюватися в європейському стилі. Якщо на святі буде присутнє хоча б знімання фати - тоді ще одна традиція піде лише у плюс! Так ми і старше покоління вшануємо, і молодь розважимо! І нехай ця добра весільна традиція стане ще одним виплеском незабутніх позитивних спогадів на Твоєму весіллі!

повернутися до:  Поради