EnglishPolishUkrainian
+38 098 101 75 75

 

fyvi

Дружка і дружба на весіллі – хто може бути і що мають робити

свідки на весіллі

Свідки на весіллі – хто ними може бути? Все просто: вибери дружками/дружбами людей, з якими Тобі дійсно весело і легко, так як ви всі створюєте настрій на святі (не роби акцент на родинних зв’язках чи на тривалості дружби).
Якщо Ти плануєш кликати половинку своєї дружки / дружби в ролі гостя, тоді нехай пара стане свідками. Так на прогулянці та святкуванні усім буде комфортніше: не прийдеться
думати, за який стіл посадити половинку і так можна уникнути сцен ревнощів.

Яка кількість пар свідків потрібна на весіллі?

На обряді шлюбу, як в православних, так і в греко-католицьких церквах, потрібна допомога в асистуванні хоча б однієї пари, а далі – за Твоїм побажанням: дві, три, а навіть п’ять чи шість пар. Головне, щоб всі розмістилися за президіумом. До речі, серед останніх трендів – це двохмісний стіл наречених, де вони сидять лише вдвох, а свідки за окремим столом, або за гостьовими столами. Або ж буває, коли немає ні дружби, ні дружки, а всі друзі в одному статусі.

Одружені пари можуть виконувати роль свідків

Ти про це знала? так, це правда, але для уникнення непорозуміння в день весілля, заздалегідь повідом про цей момент священнику, який буде давати шлюб.

Свідки на весілля вибрані, з кількістю також визначилась, що ж далі? Лови наші весільні лайфхаки:


1) Обов’язки дружки на весіллі. Як їх визначити?

Найперше все залежить, чи в Тебе на весіллі буде працювати координатор – розпорядник, чи ні. Якщо його не буде, тоді всі завдання, що Ти запланувала, максимально розподіли між батьками і рідними, щоб не перекидати дзвінки та вирішення різноманітних питань на дружок. Дружки мають створювати настрій. Пам’ятай, що основні їхні завдання: “бути собою”, супроводжувати на шлюбі, добре відпочити і вчасно прийти на ранкову фотосесію. Саме так по-особливому себе відчувають весільні свідки на сучасному весіллі, де організаційними моментами займається весільний координатор.

2) Визнач, хто буде першою парою свідків на шлюбі для заповнення документації та супроводі.

Якщо в Тебе планується лише одна пара свідків, яка буде задіяна в асистуванні під час шлюбу і нема координатора, в такому випадку попередь рідних, хто саме забире рушничок, свічки, хто віддасть коровай, а хто попросить гостей підготуватися до урочистої зустрічі перед церквою і роздасть пелюстки, а Тобі подасть цукерки, хто зможе передати розрахунок музичному супроводу, а хто попросить туристів нетовпитися перед виходом.

3) В день, коли Ти плануєш повідомити дружкам, що саме їх Ти обрала для цієї прекрасної місії, зроби приємні сюрпризи-подаруночки. Це можуть бути подарункові набори, прикраси, косметика, іменні кружечки, чи навіть халатики або піжами, які вони зможуть вдіти на ранкоу фотосесію.

4) Розкажи подругам, як Ти плануєш весільний день в деталях,

щоб вони розуміли, яка конкретна допомога Тобі буде потрібно, якщо нема координатора. Поясни дівчатам покроково яким планується ранок (чи це буде спільний сніданок чи зйомка в халатиках/піжамках), фотосесія, шлюб, виїзна. Що саме і коли саме Ти б хотіла, щоб вони зробили, наприклад: разом з Тобою запросили гостей, домомогли у виборі сукні і з місцем для фотосесії, у весільний день прикрасили автомобілі, допомоли вдіти Тобі весільну сукню, передзвонили водіям кортежу, чи підготували реквізити на фотосесію, щоб відповідали за реквізити на шлюб, обручки і свідоцтва і т.д.

свідки на весіллі і збори нареченої

Свідки на весіллі також мають знати подробиці виїзної церемонії чи урочистої зустрічі: порядок виходів, допомога з поправлянням шлейфу чи подачею реквізитів, комунікація з ведучим, музичним супроводом.

Не всі мали змогу бути швидше на шлюбі, тому розкажи яка процедура їх чекає (розстеляти рушничок, тримати корони чи віночки і подавати свічки). Також пам’ятай про те, що ми згадували вище – залучення рідних на допомогу.

Всі завдання і хто за що відповідає занотуй собі на листочку. Щоб в день весілля не згадувати і змогти нагадати всім про це переддень.


5) Якщо в Тебе планується координатор-розпорядник весілля, то обов’язково розкажи, а можливо і познайом з ним своїх свідків. Це буде їм тільки в радість, так як всю організаційну роботу, уточнюючі дзвінки і вирішення питань виконуватиме цей професіонал, а не свідки. Це допоможе Твоїм дружечкам більше розслабитися, коли дізнаються, що їх чекає відпочинок.  А що саме робить координатор на весіллі можна почитати у статті “Весільний координатор Львів”.

6) Інколи буває, що дружби та дружки до весілля між собою незнайомі.

Гарною ідеєю є познайомити їх на спільному відпочинку перед весіллям. Так всім буде комфортніше спілкуватися. Це може бути як зустріч-вечеря, так і навіть спільна вечірка в честь знайомства!

7) Вибери разом з дружками фасони і кольори суконь та обговори з дружбами колір костюмів

чи піджаків, а також додаткові елементи: метелики, краватки, хустинки. Дуже гарною ідеєю є подарувати друбжам ці аксесуари. Скажімо однакові хустинки в кишеню піджака стануть для них пам’яткою і так Ти будеш спокійною щодо їхнього кольору. Сукні можна пошити, купити чи взяти на прокат.

Допоможи своїм свідкам при потребі із записом на косметичні процедури, або довір це своєму організатору.

Щодо місця косметичних процедур для дівчат, то зручніше, щоб взачіски і макіяжі їм робили в іншій кімнаті чи номері. Або ж дружки можуть приїхати з салону вже в повній готовності. Щодо приїзду дружок і дружбів,  то попередь їх бути до початку фотосесії: найпізніше за 10-15 хв. , якщо в Тебе є весільний координатор, і за 30 хв. – якщо його нема.

8) Добре підготуйся сама

На допомогу дружок звичайно варто розраховувати, та найперше Ти повинна розуміти, що це Твоє весілля. І перенавантажувати когось переліком завдань не варто.

Чим скурпульознішою буде Твоя підготовка, тим менше питань буде виникати у весільний день. Так, банальний перелік розподілу справ між рідними, підписані пакети і коробочки значно полегшують життя.

Подумай над логістикою і вмістимістю автомобілів.

Після того, як ти замовиш свій букет нареченої, букетики дружкам в Твого весільного флориста (щоб усе було в одному стилі та кольорі свята), домовся про адресну доставку всього. Пам’ятай про бутоньєрки нареченого і свідків, 

Підготуй кімнату для фотосесії, а якщо Ти ночуєш в готелі – встань швидше і викличи покоївку.

Заздалегідь підготуй в окремих і бажано підписаних пакетах все, що Тобі потрібно: на ранок і збори, фотосесію, благослоення, шлюб, в ресторан. А в день святкування просто передай ці пакети свідкам, а якщо є, то координатору.

За 1-2 дні перед весіллям підготуй документи, що потрібні на шлюб та для розписки.
Наперед обговори з батьками традиції, замовлення короваю, підготовка ікон, підготовка пригощання. Пам’ятай, що свідки на весіллі цими реквізитами не повинні займатися.

ранок нареченої з дружкамисвідки на весіллі: хто вони і їхні обов'язки

Не перегинай палку!

Традиційно всі звикли до думки, що свідки на весіллі беруть участь не лише у виїзній церемонії чи на шлюбі.  Часто наречені залучають дружбів-дружок до організаційних питань “ДО” та “В ДЕНЬ” весілля. І якщо приготування ДО свята, допомога із вибором весільних аксесуарів, різноманітні поради і погляд «зі сторони» будуть в задоволення Твоїм подругам, то сам весільний день є напруженим робочим днем, а точніше робочою добою! Адже стільки речей потрібно допомогти зробити і просто – на просто тримати у голові! Починаючи від переддня події і завершуючи після святкування.

Через обсяг роботи, який покладають наречені у весільний день (за відсутності розпорядника) на своїх дружку чи дружбу, вони часто відмовляються від цієї весільної “посади”. Тому добре подумай перед черговим розподілом завдань, щоб а весільний день не став “днем перевірки вашої дружби”!

Таку думку щодо небажання бути весільними свідками ми сформували за свій багаторічних досвід, наслухавшись сотню різноманітних історій. Ось одна із них:

На одній із зустрічей з нареченою, де була вперше присутня дружка, ми відразу перейшли до організаційних питань:  ретельного обговорення весільного дня. За якийсь час подруга нареченої стала дуже серйозною і склалось враження, що або їй щось не подобається, або з незрозумілиих причин різко змінився настрій. І дійсно, коли ми поцікавилися чи все добре, виявилося, вона вже була «дружкою зі стажем» на весіллях без координатора і малювала картинку, що її очікує. Вона зітхнула і сказала ніби з легкою образою:

«- Ну все, цього разу вже точно буду дружкою востаннє. Я вже змучилась переживати ці весілля знову і знову.»

«- Тоді попробуй вийти заміж швидше за мене!» – відразу засміялася наречена.

Усі посміялися і ми пояснили вже настороженій дружці, що приводів переживати немає. Тому що на святі від неї потрібно лише хороший настрій та присутність на урочистостях. 

дружки на весіллі

Ще одна історія, як виглядає ранковий день у більшості пар, яким організовують свято рідні чи свідки на весіллі. І це без перебільшень :

День весілля, ранкова метушня і легке переживання в очікуванні саме того дня. Раптом перукар чи візажист затримався і загальний час затягнувся. Далі потрібно подзвонити до нареченого і попередити, а ще ніхто не дзвонив до весільного кортежу. Тоді Ти набираєш номер флориста, щоб дізнатись де Твій букет! В цей час до Тебе дзвонять з ресторану, тому що не впевнені у списку розташування столів, а фотограф на другій лінії перепитує адрес Твого дому і квартири.

Далі ресторан знову дзвонить уточнити, який алкоголь має бути на фуршеті. І це в той час, коли візажист намагєються завершити макіяж.

І коли фотограф вже є в будинку, мама, яка довозила “пляцки” зовсім забула, де поклала рушник на вінчання (“хоча вчора він тут лежав”). А ще Ти згадуєш, що не приготувала весільне свідоцтво і в цьому хаосі просто перекладаєш усі дзвінки на другу дружку, тому що перша ще не приїхала з перукарні. Ти дзвониш до неї, підганяєш, бо вона мала прикріпити прикраси на авто, а Ти ще сьогодні нічого не їла. І врешті, фотозйомка мала б давно розпочатися…. 

На щастя, Ти з коханим вже прямуєте на шлюб. Рушничок зі свічками потравили у багажник авто батьків, а водій не підозрюючи про це спокійно перебуває серед гостей. Молоді стоять біля входу і озираються….

Далі красива виїзна церемонія на відкритому повітрі і свідки на весіллі відпочивають…

А ось і ні. Далі потрібно проконтролювати, чи декоратори-флористи розмістили усе так, як Ти запланувала і за що вже заплатила. Уточнити чи пам’ятає ведучий і музичний гурт за Твої прохання.

Наступним випробуванням для дружок може стати бенкет. А точніше, момент до того – коли наречені нервують, чи розстановка столів правильна, як розклали іменні картки, чи ведучий та музиканти на місці і пам’ятають за прохання молодят. І ми тут навіть не згадуємо ту массу питань щодо перевірки готовності обслуговуючого персоналу, фуршетних столів чи аперитиву…. І знову дружкам потрібно дзвонити і дізнаватися. А це лише половина дня!

Але цей страшний сон ніколи не здійсниться, якщо Ти захочеш, щоб свідки на весіллі веселилися.

щасливі свідки на весіллі у Львові

Запам’ятай важливий момент: наречені і свідки на весіллі створюють настрій !

Саме так! Це не жарт! З досвіду організатора, результат святкування залежить від того, як Ти, коханий і рідні відпочинуть на весіллі. Адже ведучий задає ритм і запрошує, а “заводить” гостей насправді Твій настрій, коханого і дружбів-дружок!

роль та обов'язки дружби на весіллідружка на весіллі

Отже, підіб’ємо підсумки про весільних свідків :

Хто може бути свідком на весіллі? Можна вибрати, як сестру/брата, так і друзів, чи навіть одружені пари.  Головне, щоб це були люди, як дарують легкість, роблять настрій і з якими можна посміятися та повеселитися.

– Визнач першу пару свідків для асистування під час шлюбу. І пам’ятай, що може бути, як одна пара свідків, так і більше – конктретних обмежень нема. 

Визнач перелік справ і всі обов’язки розподіли так, аби максимум завдань виконували рідні чи батьки.

– Підготуй цікаві подаруночки для дівчат перед тим, як скажеж, що хочеш бачити їх свідками. Пам’ятай обов’язково подякувати своїм дружкам і після свята.

Якщо нема весільного координатора, тоді ознайом своїх свідків з планом дня і поясни покроково, що Ти хочеш їх попросити. Пам’ятай, це не обов’язки, а Твоє прохання

Познайом свідків із весільним координатором, щоб вони остаточно заспокоїлися і дізнались, що їх чекає відпочинок. 

– Завчасно ретельно підготуй усі весільні реквізити, документи та потрібні речі, щоб свідки чи рідні не бігали зранку і не створювали метушні.

– Зарядися настроєм – проведи незабутню дівочу вечірку найпізніше за тиждень до весілля. Більше інформації про дівочі вечірки читай тут.

свідки на весіллі з нареченою

Де працюють професійні розпорядники весілля, свідки на весіллі і рідні розслабляються і саме такі свята запам’ятовуються, як найкращі свята в їхніх родинах! 


Натиснувши на посилання, Ти зможеш прочитати більше про:

Організація весілля “під ключ”

Весільний координатор 

Організація корпоративу у Львові

Організація сюрпризів і освідчення

Виїзна церемонія Львів

Дівич-вечірка у Львові


Замовити організацію свого свята Ти зараз за телефоном 098 101 75 75 чи за допомогою форми,

або через мережі Facebook та Instagram