UkrainianEnglishPolishRussian
+38 098 101 75 75

fyvi

Що робить нас особливими? Або ж нестандартний підхід до стандартної заїждженості!

%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bb%d1%8c%d0%b2%d1%96%d0%b2

    Що ж робить нас особливими? – характер, манери, харизма, звички… А «нас» у значенні сім'я, родина? Саме так - наші неповторні та унікальні традиції! Усі нації гордяться своєю автентичністю, тим, чим не можуть похвалитись більше ніде у світі! Традиції не тільки вирізняють нас від інших, вони ще й об'єднують близьких людей.

    Тоді, коли тренди постійно міняються і проходять, традиції ж залишаються... Тому хочемо поговорити про особливий весільний обряд - благословення.

%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f4%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f5

    Обов'язкового та єдиного сценарію благословення на весіллі немає і тому ми завжди радимо керуватися сімейними традиціями. Його можна проводити вдома, в готелі і навіть біля церкви перед шлюбом. Головне, щоб усі присутні були морально готові до такої традиції.
    Під час благословення можуть передавати як хліб, так і ікону. Реквізити, їх кількість (хліб, ікона), почерговість можна змінювати в залежності від сімейних традицій чи побажань рідних.
  Що стосується ікони, то є одна обов’язкова умова. Якщо батьки благословляють молодих іконами, то наречений, наречена і ті, хто триматимуть ікони, обов'язково повинні бути хрещеними. Благословляти можуть як батьки, так і хресні.
      Також важливо, щоб всі учасники благословення були морально готові і згідні на проведення такого обряду.
Традиційно спочатку відбувається благословення нареченого його батьками і рідними, після чого усі їдуть до нареченої. В будинку нареченої/готелі молодята просять благословення в обох батьків та родичів. Батькам та найближчим зазвичай  вклоняються тричі, всім решту можна і один раз, оскільки це дуже втомлює, особливо в спеку. 
      Для благословення сина (нареченого) батьки зазвичай купують ікону Спасителя. Для нареченої - ікону Божої Матері. Якщо в сім'ї є родинний образ, для обряду можна взяти і його.
     Хочемо нагадати, що це тільки рекомендації. Ви можете купувати ті ікони, які вважаєте за потрібне. Часто це не дві ікони, а одна. Ікони може посвятити священик відразу після (під час) обряду шлюбу, та зазвичай вони вже посвячені напередодні.

      Наведемо найбільш поширені варіанти хто тримає ікони/хліб на благословенні:
      Традиційно:
      Якщо ікона одна (батьки наречених разом купують), то її тримає батько нареченого. В руках у матері нареченої - хліб з сіллю на рушнику. Мама нареченого і батько нареченої просто стоять поруч.
Якщо ікони дві, їх тримають мами. Тоді батько нареченого тримає хліб, а батько нареченої - просто стоїть поруч.
      Як правило, на практиці:
     Так як першими благословляють батьки нареченої, то якщо ікона одна, її тримає батько нареченої, а мама – хліб. Батькам нареченого передають ці речі батьки нареченої після того, як благословлять.

      Якщо Ти захочеш, то координатор весілля може провести детальний інструктаж, пояснити почерговість подій та заспокоїти розгублених батьків та рідних, які часто переживають перед будь-якими весільними традиціями.

     Також в цій статті хочемо поговорити про такий весільний елемент, суть якого на весіллі не завжди розуміють - про весільний коровай.

коровай львів

    З давніх-давен коровай супроводжував молодят впродовж цілого весільного дня: на благословенні, під час шлюбу і навіть на святковому столі займав головне місце. Тому не дивно, що саме він, як і вишитий весільний рушник, має глибоке символічне значення.
   Проте з кожним роком урочистість подачі, розрізання весільного торту, взаємне частування молодятами стали настільки популярними, що майже повністю витіснили традицію поділу короваю. 
    А даремно… Коровай - це не просто хліб. Він має прадавнє символічне і навіть дещо містичне значення, що символізує достаток, злагоду, родючість і багатство. Т
акож вважалось, коли молоді діляться короваєм, то висловлюють подяку і шану гостям, що прийшли на їхнє свято, діляться своїм щастям, що в свою чергу служить для його примноження у спільному сімейному житті. З  ким поділились – у стільки разів і примножиться! Від того моменту «...будуть молодята ділити між собою усе, так як між двома родинами ділиться коровай». Тобто, знову ж таки означало єдність двох людей, двох сімей і двох родів, якої так часто не вистачає у сучасному світі (де кожен звик жити у своїй власній закритій від усіх коробочці).
   Весілля власне є таким місцем, де відновлюються родинні зв’язки та покращуються стосунки. Це день радості і єднання.
    А тепер подивимось на це все з іншого боку. Чому б не використати присутність весільного короваю в повній мірі? - Ти можеш мати ще одну цікавинку на весіллі! Для цього варто лише ведучому звернути увагу усіх присутніх на «ділення» короваю. Адже, не зважаючи на усі стрімкі зміни у нашому житті, завжди актуальною залишатиметься теза: "усе нове - це давно забуте старе!" І це дійсно так!
    Насправді дуже легко поєднати дві чудові весільні традиції –  урочисте розрізання торту і ділення короваю. Весільний торт краще розрізати до знімання фати, для того, щоб вийшли вдалі фото, де наречені ще не зовсім втомлені і, звичайно, щоб усі гості мали змогу поласувати цим кондитерським витвором ще до закінчення свята. А для розрізання короваю найбільш вдалим буде момент після третього застілля або ж другого, якщо більше не заплановано. Розпочати урочисте розрізання може староста, а вже далі продовжать офіціанти, або ж коровай можуть відразу забрати на кухню, де працівники все поріжуть. Не варто відкидати традицію ділення короваю навіть, коли усе Твоє весілля планується в європейському стилі. Якщо на святі буде присутнє хоча б знімання фати - тоді ще одна весільна традиція піде лише у плюс! Так ми і старше покоління вшануємо і молодь розважимо! 

    Пам'ятай: українські традиції - це модно!  І нехай саме вони стануть ще одним виплеском незабутніх позитивних спогадів на Твоєму весіллі!

повернутися до:  Поради