EnglishPolishUkrainian
+38 098 101 75 75

 

fyvi

Сучасне батьківське благословення: весільні традиції

благословення батьків на весіллі перед рестораном

Що ж робить нас особливими? – характер, манери, харизма, звички… А «нас» у значенні сім’я, родина? Саме так – наші неповторні та унікальні традиції! Усі нації гордяться своєю автентичністю, тим, чим не можуть похвалитись більше ніде у світі! Традиції не тільки вирізняють нас від інших, вони ще й об’єднують близьких людей.
Тоді, коли тренди постійно міняються і проходять, традиції ж залишаються… Тому хочемо поговорити про особливий весільний обряд – благословення батьків на весіллі.

 

В інтернеті існує багато сценаріїв традиційного благословення, але в цій статті хочемо розповісти про сучасний варіант. Його можна проводити вдома, в готелі і навіть біля церкви перед шлюбом. Головне, щоб усі присутні були морально готові до такої традиції.

Насамперед запам’ятайте, що обов’язкового та єдиного сценарію батьківського благословення на весіллі немає. Тому ми завжди радимо керуватися традиціями своєї сім’ї. 

Розпочнемо з реквізитів благословення батьків на весіллі:

хліб
ікона
Якщо батьки благословляють молодят лише хлібом, тоді передають лише хліб. Це саме правило стосується ікони.
Хліб (и) та ікона (и), тобто реквізити, їхня кількість, форма хлібів і прикраси, почерговість можуть змінюватися в залежності від сімейних традицій чи побажань рідних.

Що стосується ікони, то є одна обов’язкова умова. Якщо батьки благословляють молодих іконами, то наречений, наречена і ті, хто триматимуть ікони, обов’язково повинні бути хрещеними. Благословляти можуть як батьки, так і хресні.

%d0%b1%d0%bb%d0%b0%d0%b3%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f5

Сидіти чи стояти під час благословення – все залежить від традицій в сім’ї, а також місця проведення (готельний номер чи перед входом в церкву). 

Наступне питання, яке цікавить багатьох – “хто має тримати реквізити“. 

Наведемо найбільш поширені варіанти хто тримає ікони/хліб на благословенні:

 Традиційно:
– Якщо ікона одна, то її тримає батько нареченого. В руках у матері нареченої – хліб з сіллю на рушнику. Мати нареченого і батько нареченої стоять поруч.
– Якщо ікони дві, їх тримають мами. Тоді батько нареченого тримає хліб, а батько нареченої – просто стоїть поруч.

Як правило, на практиці:
– Так як при спільному благословенні першими благословляють батьки нареченої, то якщо ікона одна, її тримає батько нареченої, а мама – хліб. Батькам нареченого передають ці речі батьки нареченої після того, як благословлять.

Вся процедура має бути природньою, щирою, тому говоримо НІ наіграності і театралізації.

За бажанням, традицію благословення можна розпочати з нареченого. Батьки молодого спершу дають благословення сину (у власному житлі, готельному номері чи орендованих апартаментах) і після цього відправляються до нареченої.

батьківське благословення - весільні традиції

Як виглядає благословення молодого:

Батьки та рідні, які даватимуть благословення нареченому стають/сідають по один бік кімнати, наречений стоїть навпроти. Староста, який приїжджає з короваєм/або ж його замовляють самі батьки нареченого може сказати традиційні слова: «Став наш молодий перед Господом Богом, перед матінкою Божою, перед всіма святими і просить благословення в дорогу до шлюбу з молодою у свої батьків», або ж скоротити і переробити так, щоб залишити суть і в той же час не боятись щось забути.

Після цього наречений з дружбами виходять з дому і всі їдуть до нареченої. Мати може тричі покропити їх свяченою водицею.

 

Кожне сучасне весілля має свій таймінг, тому благословення молодят відрізняються своєю лаконічністю. Ви звісно можете запросити ведучого чи музикантів, але пам’ятайте, що це традиція, а не театралізоване дійство. Крім того, виснажені і втомлені наречені довгими ранковими обрядами, не зможуть насолодитись своїм весільним днем сповна ! 

Крім загальних слів благословення, батьки інколи кажуть напутнє слово, а також і слова вітання. Це слово можна говорити без сторонніх очей, коли усі гості вийдуть з хати. Та краще відразу під час благословення. Радимо визначити для себе основні пункти своїх побажань і говорити своїми словами.

благословення батьків на весіллі

Отож, благословення батьків на весіллі: текст і порядковість в традиції

В будинку нареченої, коли батьки та рідні наречених стануть/сядуть по один бік кімнати, а наречені навпроти, вже староста нареченої має своє слово. Інколи за добрим християнським звичаєм староста перед благословенням закликає усіх помолитися «Отче наш» і «Богородице Діво радуйся».

Першим благословляє батько нареченої, тримаючи в руках ікону, а мати поруч – хліб. Далі стоять батьки нареченого і всі рідні. Наречені підходять до батька і кажуть: «просимо Вашого благословення» і одночасно вклоняються тричі. Батько робить знак хреста іконою і каже: «Нехай Бог благословить і я благословляю на щастя на здоров’я, на многії літа». Молодята (спочатку наречена, потім наречений) роблять крок уперед і цілують ікону, батька.

Тоді підходять до матері нареченої, одночасно тричі вклоняються, текст і процес повторюється.

Далі хліб та ікону передають батькам нареченого і всім присутнім по черзі і по колу.

Щоб спростити, після благословення батьків, всім присутнім можна передавати лише або хліб або ікону.

 

Також є традиція зустрічі наречених хлібом-сіллю/медом перед рестораном. Це можна робити на виїзній церемонії (в основному наприкінці) чи урочистій зустрічі (в основному на початку). Якщо є 1 хліб, його можуть тримати матері разом; якщо є 2 хліби, їх тримають батьки попарно. Вигляд хліба, наявність солі/меду – все залежить від традицій в сім’ї.

благословення на весілля біля ресторану

Якщо присутній координатор весілля, то зможе провести детальний інструктаж, пояснити почерговість подій та заспокоїти розгублених батьків та рідних, які часто переживають перед будь-якими весільними традиціями.

Також в цій статті хочемо поговорити про такий весільний елемент, суть якого на весіллі не завжди розуміють – про весільний коровай

З давніх-давен коровай супроводжував молодят впродовж цілого весільного дня: на благословенні, під час шлюбу і навіть на святковому столі займав головне місце. Тому не дивно, що саме він, як і вишитий весільний рушник, має глибоке символічне значення.

Проте з кожним роком урочистість подачі, розрізання весільного торту, взаємне частування молодятами стали настільки популярними, що майже повністю витіснили традицію поділу короваю.  А даремно… Коровай – це не просто хліб. Він має прадавнє символічне і навіть дещо містичне значення, що символізує достаток, злагоду, родючість і багатство.

весільний коровай

Також вважалось, коли молоді діляться короваєм, то висловлюють подяку і шану гостям, що прийшли на їхнє свято, діляться своїм щастям, що в свою чергу служить для його примноження у спільному сімейному житті. З  ким поділились – у стільки разів і примножиться! Від того моменту «…будуть молодята ділити між собою усе, так як між двома родинами ділиться коровай». Тобто, знову ж таки означало єдність двох людей, двох сімей і двох родів, якої так часто не вистачає у сучасному світі (де кожен звик жити у своїй власній закритій від усіх коробочці).

Весілля власне є таким місцем, де відновлюються родинні зв’язки та покращуються стосунки. Це день радості і єднання.

А тепер подивимось на це все з іншого боку. Чому б не використати присутність весільного короваю в повній мірі? – Ти можеш мати ще одну цікавинку на весіллі! Для цього варто лише ведучому звернути увагу усіх присутніх на «ділення» короваю. Адже, не зважаючи на усі стрімкі зміни у нашому житті, завжди актуальною залишатиметься теза: “усе нове – це давно забуте старе!” І це дійсно так!

Насправді дуже легко поєднати дві чудові весільні традиції –  урочисте розрізання торту і ділення короваю.

Весільний торт краще розрізати до знімання фати, для того, щоб вийшли вдалі фото, де наречені ще не зовсім втомлені і, звичайно, щоб усі гості мали змогу поласувати цим кондитерським витвором ще до закінчення свята. А для розрізання короваю найбільш вдалим буде момент після третього застілля або ж другого, якщо більше не заплановано. Розпочати урочисте розрізання може староста, а вже далі продовжать офіціанти, або ж коровай можуть відразу забрати на кухню, де працівники все поріжуть. Не варто відкидати традицію ділення короваю навіть, коли усе Твоє весілля планується в європейському стилі. Якщо на святі буде присутнє хоча б знімання фати – тоді ще одна весільна традиція піде лише у плюс! Так ми і старше покоління вшануємо і молодь розважимо! 


Пам’ятай: українські весільні традиції – це модно!
 І нехай саме вони стануть ще одним виплеском незабутніх позитивних спогадів на Твоєму весіллі!

 

Натиснувши на посилання, Ти перейдеш у послуги:

Організація весілля “під ключ”

Весільний координатор 

Організація корпоративу у Львові

Організація сюрпризів і освідчення

Виїзна церемонія Львів

Дівич-вечірка у Львові

 

Замовити послуги, що надає весільна агенція SEMRI wedding agency Lviv у Львові та не лише, Ти можеш за тел. Тел. 098 101 75 75 чи за допомогою форми, 

а також через мережу Facebook чи Instagram