Меню на весілля : розрахунок страв і напоїв на одного гостя
Весільне меню і його складання часто викликають багато питань у самих наречених, адже це дійсно дуже важливий момент у бенкеті. Правильний підбір страв, їхня кількість та спосіб подачі відіграють одну з основ успішності кожного святкування.
Саме тому ми підготували для Тебе ці практичні поради, як скласти меню на весілля правильно. Щоб гості залишились ситими і задоволеними, а стіл не був порожнім чи навпаки переповненим, врахуй наступні фактори:
1) загальну кількість гостей і розсадку. Не лише кількість запрошених, але й спосіб розсадки впливає на кчислопорцій. Є різниця між розсадкою на весілля за круглими столами, де вміщається 8-12 осіб та подовгастими – до 20 осіб. Також пам’ятай порахувати себе з коханим, свідками і повідомити адміністратору скільки персон за столом наречених. До речі, багато наречених не знають, що меню на столі молодят можуть бути іншими, ніж на столах, за якими сидять гості. Головне, коли вам все смакує і ви задоволені впродовж всього дня!
2) кількість жінок і чоловіків. Це важливо для розрахунку не лише страв (чоловіки, як відомо, полюбляють більш м’ясні та ситні страви, жінки навпаки – легкі закуски, салати і десерти), а й алкогольних напоїв на фуршет (віскі, коньяк, наливки – для чоловіків, а лікери, мартіні – для жінок).
3) вегетеріанці/вегани, або гості з особливою дієтою чи алергією
Для таких гостей замов окремі салати, закусочки, основні страви, солодощі і при можливості посади таких запрошених за окремий стіл.
4) вік дітей і скільки їх буде. Якщо діток менше шести і саме одного віку, то немає сенсу складати окреме меню. Діти весь час будуть бігати і в залі їхній стіл пустуватиме.
5) кількість застіль або бажаний час початку і завершення банкету. Ця інформація допоможе адміністратору розрахувати правильну кількість їжі (для основних застіль, аперитиву), визначити найкращий час і спосіб подачі і зорієнтувати Тебе в можливості останньої подачі.
Можливі способи подачі страв: індивідуальний чи “європейський” , “в обнос” – офіціанти перекладають їжу на тарілку гостя із загальної за допомогою спеціальних приборів, “у стіл” – розміщення страв одразу на гостьові столи, або комбінований з усіх перелічених.
Пам’ятай, що Тобі потрібно з адміністратором детально узгодити все: від годин, точного місця розташування на всіх локаціях (столи гостей, наречених, музикантів, фуршетні столи, фотозони, зони розваг, танців та ін.), сервірування, розсадки за столами, до наявності приборів для торту та заборон проведення щоу-прогрма і спецефектів. Цими організаційними моментами займається весільний координатор. Якщо в Тебе відсутній цей підрядник, тоді ці питання узгодь самостійно.
6) пору року. Літнє та зимове весільне меню в ресторанах створюють відповідно до власної концепції і, як приклад, можуть містити: більше свіжих овочів, фруктів, ягід, легких салатів та закусок в теплий період; і навпаки більш калорійну і ситну їжу – в холодну пору.
Отож всі організаційні моменти і домовленості вирішені і Ти з адміністратором/шеф-кухарем приступаєте до вибору страв на весілля. Тут головне пам’ятати і дотримуватися співвідношення між м’ясом, рибою, овочами, а також видами страв.
Щоб полегшити Тобі підготовку, ми підготували перелік страв, яке містить в собі майже завжди весільне меню:
– 7-11 видів холодних закусок
– 2-3 види салатів
– 2-3 гарячі закуски
– 1 першу страву
– 1-2 види гарячих основних страв
– десерти
Весільне меню: вихід на одного гостя виглядає наступним чином :
* Холодні закуски – 300 г
* Салати – 200-250 г.
* Гарячі закуски – 100-150 г.
* Перша страва – 200-250 г.
* Гаряча основна страва – 300 г.
* М’ясо на фуршет – 100-150 г.
* Рибні страви на фуршеті – 50 г.
* Фрукти – 150-200 г.
* Десерти (в т.ч. торт) – 200-250 г
* Хліб – 5 шматків
Тобто загалом – це 1,2 -1,4 кг. страв на 1 особу + фрукти і десерти
А тепер більш детальніше про весільне меню :
– холодні закуски – нарізки: м’ясна, рибна, сирна, овочева; канапе; паштети; рулетики; соління та ін. Викладка відбувається в основному до початку банкету (виняток: коли на столах передбачені лише декоративні композиції та сервірування);
– салати на весілля обирай з такими інгредієнтами, аби не повторювались: м’ясо, риба/морепродукти, курка/качка/індичка.
Якщо серед холодних закусок є, наприклад, рибне плато, рулетики/млинці з лососем, мус з лосося, то салат з лососем буде зайвим. Те саме стосується салатів з курятиною чи інших інгредієнтів.
Також з адміністратором/шеф-кухарем узгодь можливі варіанти заправок (кращими є соуси, майонези власного приготування чи олія). Подача салатів відбувається аналогічно до подачі холодних закусок;
– гарячі закуски (бажано дві)
Овочеві, м’ясні, рибні, з морепродуктів, птиці, грибів чи сиру – цей список кожен ресторан може урізноманітнювати залежно від своєї концепції. Також в деяких ресторанах можливий варіант розробки страви на весілля саме під Твоє святкування (детальніше про таку можливість та ціну обговори з адміністратором).
Вони подаються індивідуально кожному або на загальну тарілку в стіл, чи комбіновано. Як правило, це відбувається через 15-20 хв. після подачі салатів;
– перша страва (бульйон, борщик чи інший варіант Твого закладу). Ідеально, коли подача через 15-20 хв. після виносу гарячих закусок.
Ідеальна тривалість першого застілля – не довше, ніж 1 год. 15-20 хв. З двох-трьох застіль, перше найдовше, так як потрібно дати час гостям втамувати голод, трішки перепочити від підготовки, переїздів, вітання молодят. На довший час краще не розтягувати перше застілля, так як гості (про що свідчить практика) і так будуть виходити з банкетного залу по свої потребах.
На друге застілля (в основному 1 год.) в основному подають :
– одну гарячу закуску. При виборі зверни уваги на складники. Вони мають бути іншими, ніж в закусках на першому застіллі;
– основна гаряча страва. В більшості випадків це 1 вид м’яса, якому передує подача рибної закуски. Інколи це мікс (свинина, яловичина, телятина, баранина, птиця). Стейки, цілі запечені частини, які пізніше порційно нарізають, ковбаски чи шашлики – вибір за Тобою. Гарнір до основної страви обирається відповідно до самої страви (найпопулярнішим вибором є картопля запечена чи молода) і для різноманіття подаються овочі-гриль або запечені. Чудовим доповненням будуть різноманітні соуси (гострі, кисло-солодкі, сирні та ін.).
* Порада, коли хочеш скласти комфортне для всіх гостей меню на весільний банкет: уточни склад обраних соусів (наприклад, запах часнику на банкеті буде зовсім недоречним !)
На третє застілля, яке триває орієнтовно 30 хв. (виняток: дуже насичена програма або пізній приїзд в ресторан) Ти можеш обрати між:
– однією гарячою закускою
– десертом: весільним тортом та морозивом
* Порада: при виборі все ж торту, купи і завези в ресторан маленькі харчові бокси з пакетиками (по всяк випадок). Шматок торта, який гості вже не можуть / не хочуть куштувати на банкеті, з великим задоволенням і думкою про Твоє весілля посмакують зранку з кавою:). Таке пакування обговори з адміністратором заздалегідь.
Чудовим варіантом в доповнення композицій на кожен стіл стане роздруковане меню весільного банкету в стилі всього святкування (так всі запрошені зможуть розподілити свої можливості і з легкістю спробувати кожну страву на весіллі). Також особливою приємністю для кожного гостя буде подяка на тарілці за його присутність.
Десерти для кенді-бару наречені замовляють, як в кондитерській фірмі, так і в закладі для банкету (тут важливу роль відіграють умови договору Твого ресторану).
Наш досвід показує, що ідеальний розрахунок на одну особу: 100-150 г десертів (це орієнтовно 3-5 шт.) та не менше 100 г торту. Якщо з солодощів планується тільки торт, то в даному випадку замов 250 г торту на кожного.
* З досвіду весільного координатора, гості часто не доїдають до кінця обрані десерти. Така ситуація з солодощами можлива через власні смакові вподобання, харчову непереносимість чи алергію на певні складники. Тому гарним рішенням буде роздрукований склад солодощів разом з назвою. Це можуть бути, як милі записи біля кожного десерту, так і невеличкий мольберт в стилі святкування на кенді-барі.
Вибір алкогольних напоїв і Твоє весільне меню довершене
Щоб визначитись з алкоголем на основні столи, враховуй загальне число гостей (без дітей) і смаки. До речі, про їхні вподобання дізнайся заздалегідь, так як навіть найдосвідченішому організатору буде важко вгадати смаки саме Твоєї публіки.
* І ще важливий момент: якщо Ти ретельно підготувалась і знаєш який саме алкоголь вживатимуть гості, є ймовірність, що саме в цей вечір людина буде вибирати за настроєм, який впродовж вечора може змінитися.
Швидше всі розраховували, що 1 пляшка горілки (0,7 л.) для 2 осіб. Тепер часто навіть 200 мл. /особу забагато! Тому своїм нареченим детально прораховуємо необхідну кількість алкоголю саме для їхнього свята, враховуючи структуру публіки (вік, співвідношення чоловіків і жінок), вид алкоголю, що бажають подавати.
Алкогольні напої можуть стояти як на банкетних столах, так і на роздаткових столиках. Коли алкоголь зразу на банкетних столах зменшується ймовірність, що під час виносу страв, гість залишиться без налитого келиха. Алкоголь на роздаткових столиках є показником більш високого рівня обслуговування, правда вимагає відповідної кількості обслуговуючого персоналу (подача страв і поповнення келихів має відбуватися без затримок).
Безалкогольні напої
Щодо безалкогольних напоїв, то розраховуй на 1,5-2 л./ос. (впливає пора року). Також обов’язково пам’ятай про персонал. Лише мінеральної води для них потрібно 1 л./ос. при загальній кількості рідини 2 л/ос. Обов’язково підготуй для музикантів по 2 пляшки негазованої води об’ємом 0,5 л., щоб поставити безпосередньо на сцену біля кожного музиканта. Для них це вкрай необхідно для виступу.
Для Твого комфорту, заздалегідь уточни в адміністратора скільки часу орієнтовно займе складання меню на весілля (в основному це 1 год. – 1 год. 30 хв.) А ще під кінець цієї процедури (щоб Ти і батьки були спокійними), звір вже складений перелік з нашою рекомендаційною калькуляцією кількості їжі на одного гостя.
Пам’ятай!!! Правильно складене весільне меню і гості на Твоєму святі залишуться ситими і задоволеними!
Натиснувши на посилання, Ти зможеш прочитати більше про:
Організація весілля “під ключ”
Організація корпоративу у Львові
Організація сюрпризів і освідчення
Ти можеш за телефоном 098 101 75 75 або за допомогою e-mail: info.semri@ukr.net
Також будемо раді зв’язку через мережі Facebook та Instagram